Inštalácia kobercov

ATELIERO dbá na vysokú kvalitu práce s materiálmi, ktoré ponúka. Ako jediní v strednej Európe ponúkame unikátnu službu naťahovania kobercov na mäkké podložky tradičným anglickým spôsobom. Táto metóda predlžuje životnosť koberca, dodáva mu lepší vzhľad a výnimočnú mäkkosť. Mnohoročné skúsenosti s realizáciou zaručujú bezchybný vzhľad a dlhú životnosť koberca.

ATELIERO ponúka viac ako položenie koberca na podlahu

Sofistikovaná metóda naťahovania kobercov na mäkké podložky predlžuje životnosť kobercov o 40 %, lepšie tlmí zvuk a kobercu prepožičiava atraktívnejší vzhľad.

Pri realizácii koberca touto metódou sa v domácnosti koberec napína na mäkkú podložku s hrúbkou 5 až 11 mm. V prípade komerčných priestorov sa koberec na podložku lepí. V oboch prípadoch sa uchytáva pomocou klincovej doštičky a lepidla. Koberec pritom nemusí pokrývať celú plochu miestnosti. Možno ho bezpečne upevniť na podlahe vďaka prechodovej lište, ktorá ho spojí s iným typom podlahovej krytiny.

Pre zníženie rizika pošmyknutia sa tento spôsob kladenia kobercov odporúča aj pre schody.

ATELIERO prináša aj doplnkové riešenia

V ponuke dizajnového štúdia ATELIERO nájdete aj špeciálne podložky a koberce vhodné na podlahové vykurovanie. Pre komerčné priestory sú vhodné najmä kobercové štvorce, ktoré sa inštalujú pomocou špeciálneho tlakovo citlivého lepidla. To umožňuje ich ľahkú demontáž.

Dizajnové štúdio ATELIERO splní aj špecifickú predstavu o vzore vášho koberca. Zabezpečíme výrobu kvalitného koberca s ľubovoľným vzorom vo vami požadovanom farebnom prevedení. Koberec podľa vašej predstavy dokážeme zhotoviť už pri odbere nad 100m2.